Видалення каталізатора у Львові

З необхідністю заміни автокаталізатора рано чи пізно стикається будь-який автовласник машини стандарту ЄВРО — 3 і вище. Штатний заводський пристрій, призначений для видалення каталізатора автоочищення вихлопних газів до екологічно прийнятних норм, може вийти з ладу по ряду причин. Найчастіше це-неякісне, погано очищене паливо з великою кількістю присадок. Однак можуть бути й інші, зокрема:

  • солідний вік і значний пробіг транспортного засобу — в цьому випадку нейтралізатор вихлопних газів просто виробляє свій робочий ресурс;
  • несправності в системі запалювання;
  • попадання на каталізатор паливно-мастильних матеріалів з двигуна.

Як же зрозуміти, що ваш Каталітичний модуль зносився, перестав виконувати покладені на нього обов’язки, заважає повноцінному функціонуванню автомобіля і потребує заміни?

Ознаки неспроможності каталітичного аналізатора

Час для видалення каталізатора однозначно прийшов, якщо:

  • авто повільно розганяється, неохоче відгукується на натискання педалі газу, ви навіть можете відчути деякий опір;
  • на приладовій панелі горить сигнал CheckEngine з помилками P0420-P0430;
  • з’являються шуми в двигуні і вихлопній системі;
  • мотор швидко перегрівається;
  • ви помітили за вашим автомобілем підвищений паливний і масляний апетит.

Навіть якщо присутні лише деякі з перерахованих ознак, варто задуматися про заміну каталізатора: ціна питання буде залежати від того, на що ви вирішите його міняти, тому до проблеми слід підійти вдумливо і виважено.

Варіанти дій після видалення каталізатора

Перше, що спадає на думку, — купити новий автокат і встановити його на місце старого. Однак, дізнавшись ціни на пристрої і вартість заміни каталізатора, більшість власників відмовляються від цієї ідеї.

видалення каталізатора авто у ЛьвовіВаріант другий-замінити каталізатор полум’ягасником. Це пристосування являє собою нештатну деталь вихлопної системи. За принципом роботи пламегаситель не є аналогом каталізатора, але, тим не менш, має низку переваг:

  • знижує температуру вихлопних газів;
  • зменшує тиск на виході і поглинає шум, який видає потік вихлопних газів;
  • знижує навантаження на елементи вихлопної системи-резонатор, гофру, глушник. В результаті цього перераховані запчастини служать на порядок довше;
  • стабілізує роботу двигуна.

Важливий момент: Заміна автоката на пламегаситель не позбавить вас від напису CheckEngine на приладовій панелі. Справа в тому, що на транспортних засобах класу ЄВРО-3 і вище каталізатор оснащується датчиком лямбда зонда, що інформує про рівень шкідливих компонентів у відпрацьованому паливі. Відслужив нейтралізатор газів видаляється разом з цим датчиком, система його не бачить, як наслідок, видає помилку.

Тому одночасно з полум’ягасником в вихлопну систему встановлюється обманка – замість каталізатора з датчиком лямбда зонда. Після завершення робіт повідомлення помилки на панелі зникає.

Як відбувається заміна каталізатора на полум’ягасник?

Майстри автосервісу katanet здійснюють роботи в такій послідовності:

  • оглядають автомобіль і приймають оптимальне рішення, звичайно, погодивши його з клієнтом;
  • повідомляють власнику авто, скільки коштує заміна каталізатора на полум’ягасник в його конкретному випадку – ціна істотно залежить від того, наскільки трудомістким буде процес. А це, в свою чергу, визначається після вивчення конструктивних особливостей транспортного засобу;
  • вирізають зношений модуль;
  • встановлюють відповідний конфігурації автомобіля полум’ягасник;
  • встановлюють обманку лямбда зонда;
  • перевіряють роботу автомобіля після оптимізації вихлопної системи.

У нашій компанії все перераховане вище робиться швидко, відповідально, чесно і професійно. Приймаємо в роботу автомобілі будь-яких марок і моделей, в тому числі, рідкісних і нестандартних. Надаємо гарантію на запчастини та роботу.

Дізнатися, скільки коштує замінити каталізатор можна, зв’язавшись з нашим менеджером онлайн або по телефону.

Принцип роботи каталізатора

видалення каталізатора автомобіляУ складі автомобільних газів міститься велика кількість шкідливих речовин. Для того, що вони в мінімальній кількості потрапляли в атмосферу, було розроблено особливий пристрій — Каталітичний нейтралізатор (КН), найчастіше автомобілісти звуть його просто каталізатор. Ця деталь встановлюється на автомобіль, будучи частиною вихлопної системи. Знаючи, як працює автомобільний каталізатор, можна зрозуміти важливість даної деталі і для автомобіля і для навколишнього середовища в цілому.

Варто автомобільний каталізатор недешево, але приємним бонусом для всіх автомобілістів, які зважилися на установку даної автомобільної деталі, стане той факт, що можна продати авто Каталізатори після того, як вони прийдуть в непридатність. Здати старий каталізатор можна в спеціальну організацію, яка займається скупкою б у каталізаторів. Такого роду компаній в даний час досить багато.

Пристрій каталізатора

Каталітичний нейтралізатор входить до складу вихлопної системи автомобіля. Його зазвичай встановлюють перед вихлопною трубою і за випускним колектором двигуна. Важливо відзначити, що каталізатор може бути встановлений не тільки на ті автомобілі, які працюють на бензиновому паливі, але також і на ті, для роботи яких використовується дизельне паливо.

Каталізатор складається з основних частин:

  • корпус, який роблять з міцного металу, має вхідний і вихідний патрубки;
  • моноліт. Зазвичай роблять з кераміки або металу. Володіє пористою структурою і має велику кількість осередків, основне завдання який полягає в тому, щоб істотно збільшити загальну площу контакту шкідливих газів з поверхнею КН;
  • особливий Каталітичний шар, що представляє собою напилення, що наноситься на осередки моноліту. Цей шар складається з цінних металів платинової групи, а саме: платини, родію, паладію. У сучасних моделях нейтралізатора використовується також і золото. Саме завдяки вмісту цінних металів в каталізаторі є можливість продати каталізатор автомобільний бу.
  • кожух з металу, який необхідний для теплоізоляції, а також захищає деталь від всякого роду пошкоджень.

Основна функція автомобільного каталізатора полягає в тому, щоб нейтралізувати основні шкідливі речовини у вихлопі. Найчастіше, дія каталізатора направлено на те, щоб скоротити вміст трьох основних компонентів: оксидів азоту, чадного газу, вуглеводнів. Всі ці речовини вкрай токсичні і небезпечні для людини.

Принцип роботи

Оскільки каталізаторів нейтралізує зазвичай три групи токсичних компонентів, то його часто називають трикомпонентним. Принцип дії каталітичного нейтралізатора не такий вже складний.

Вихлопні гази, які виходять з двигуна, відправляються всередину каталітичного моноліту. Тут вони проникають в наявні осередки і заповнюють їх. Каталітичний шар, який складається з цінних металів (паладій і платина) вступає в реакцію окислення, в результаті чого шкідливі вуглеводні розпадаються і перетворюються на водяну пару, а чадний газ перетворюється в вуглекислий.

Родій, який виступає в каталітичному шарі в якості відновного елемента, перетворює оксид азоту в звичайний азот, який абсолютно нешкідливий. Таким чином, в атмосферу потрапляють вже очищені вихлопні гази. В якості фільтра на ті каталізатори, які встановлюються на дизельні автомобілі, використовують сажовий. Іноді ці дві деталі можуть об’єднати в одну конструкцію.

У роботі автомобільного нейтралізатора важлива роль належить температурі. Хімічні реакції, що відбуваються в даній деталі, починаються тільки тоді, коли робоча температура досягає 300 градусів.

Після того, як каталізатор прийде в непридатність, його необхідно вчасно поміняти. В даний час можна знайти цілий ряд організацій, які займаються скупкою відпрацьованих каталізаторів. Саме їм варто довірити процес утилізації старого каталізатора, який повинен проводитися за особливими правилами, щоб не нашкодити здоров’ю людини і стану навколишнього середовища. Каталізатор, ремонт якого зазвичай Неможливий, необхідно відправити на переробку.