Ремонт паливного насоса у Львові

Як показує практика, до ремонту дизельного двигуна найчастіше призводять неполадки паливного насоса високого тиску. Що це таке, чим відрізняється ремонт насоса дизельних і бензинових моторів, ціни на ремонт ТНВД дизеля в Львові і багато іншого розглянемо докладніше в статті.

Що таке ТНВД?

Найважливішою частиною мотора, що відповідає за подачу пального, є паливний насос. Робота зводиться до доставки порції масла в мотор в конкретний момент часу. Паливні НВД відрізняються способами подачі рідини.

До насосів безпосередньої дії відносяться апарати з механічним приводом плунжера. Дозована порція пального подається в кожен циліндр.

Друга група – з акумуляторним уприскуванням-відрізняється наявністю автономною системою подачі з дозуючим елементами (розподільниками або форсунками).

Як працює паливна система?

Після включення запалювання починається процес закачування палива в систему. Спочатку рідина очищається в фільтрі, потім надходить в систему розподілу, де дозується і розпорошується, утворюючи паливно-повітряну суміш. У деяких автомобілях весь цей процес починається при відкритті дверей.

У потужних малооборотних дизелях бувають насоси з гідравлічним акумулятором. У таких випадках пальне надходить до форсунок не відразу, а через акумулятор.

Ознаки несправності ТНВД

Паливний насос вимагає регулярного обслуговування, якісного палива і мастильного матеріалу. Заміна ТНВД дизельного двигуна процедура досить дорога, тому не варто чекати поломки. Типові ознаки несправності:

 • Збільшилася витрата палива;
 • Проблеми з запуском мотора або нестабільна робота на малих обертах;
 • Перегрів двигуна;
 • Шуми при роботі;
 • Витік пального;
 • Велика кількість і не властивий колір вихлопу.

Ознаки несправності схожі з» симптомами”, які виникають при поломках інших частин мотора, наприклад, Системи охолодження. Для подальших робіт необхідно встановити точну причину несправності.

Причини виходу з ладу ТНВД

Дизельні двигуни відрізняються від бензинових своєю економічністю і простотою в обслуговуванні, проте дуже вимогливі до якості палива. Навіть невелика частка домішки прискорює процес зносу деталей ТНВД.

Знос компонентів паливного насоса є головною причиною поломок і нестабільної роботи, які проявляються в ослабленій натягу в посадках і збільшенні зазору між рухомими деталями. Згодом зазори забиваються брудом і пилом, що поступово призводить до виходу з ладу деталей.

Всі процеси відбуваються під тиском і впливом високої температури, тому наявність вологи, пилу, сміття може негативно позначитися на плунжерних парах.

Процедура ремонту ТНВД дизельних двигунів

Ремонт паливного насоса – цілий комплекс робіт по заміні і відновленню елементів двигуна і паливної системи. В першу чергу проводиться діагностика і детальний розбір стану насоса, щоб визначити, який з блоків дає збій. Найчастіше ремонт паливного насоса дозволяє експлуатувати автомобіль як до відновлення, але якщо поломка серйозна і відновленням не обійтися, вам запропонують замінити насос на відновлений або новий.

Складність ремонту паливного насоса полягає в тому, що не кожен інструмент підійде для виконання таких робіт. Виробники багатьох брендів передбачили комплект ключів, знімачів та інших пристосувань для демонтажу і відновлення насоса.

Ремонт ТНВД дизельних двигунів можна розділити на дві великі категорії. До першої відносяться процедури поточних робіт, наприклад, заміна вийшли з ладу деталей без заміни плунжерних пар. До капітального ж відноситься розбирання всього вузла, Заміна плунжера і складових, збірка, регулювання і перевірка.

Процедура ремонту ТНВД дизельних двигунів включає в себе наступні етапи:

 • Ретельне очищення, промивання, продування стисненим повітрям;
 • Розбирання і дефектовка, відсортування несправних деталей;
 • Визначення причин несправностей, складання дефектної відомості, кошторису;
 • Ремонт, заміна несправних складових;
 • Збірка і регулювання насоса;
 • Діагностика по завершенню комплексу робіт.

Професіоналізм майстра важливий на кожному етапі ремонту ТНВД дизельних двигунів. У Львові можете сміливо записуватися на діагностику та ремонт в наш автосервіс.

Заміна паливного насоса високого тиску процедура не з дешевих. Заощадити кошти і нервові клітини допоможе регулярне технічне обслуговування.

Регулювання

Коригування виконується на стенді, який дозволяє вимірювати всі параметри і задавати налаштування. В результаті регулювання налаштовується величина подачі і ходу плунжерних пар, муфти випередження і регулятора числа обертів. Регулювання ТНВД вигідніше ремонту і заміни у фінансовому плані, а також в технічному, так як поліпшуються система подачі палива, відновлюється тиск повітря і масла, а також нормальний хід рейки.

Діагностика ТНВД дизельного двигуна

При діагностиці паливного насоса його відчувають під реальними навантаженнями на спеціальному стенді, якщо діагностика на автомобілі не дала результату. Для проведення даної процедури насос демонтують і фіксують на стенді. У домашніх умовах провести діагностику складно, а отримати повну картину самостійно просто неможливо.

За результатами комп’ютерної діагностики складається відомість дефектів, по якій легко розрахувати вартість ремонту ТНВД дизельного двигуна.

Діагностика і необхідне обслуговування знизить знос і ризик виходу з ладу всієї системи. Своєчасно міняйте фільтри і промивайте паливну систему.

Ціни на ремонт ТНВД дизельних двигунів в на етапі діагностики, коли виявлені всі неполадки і деталі, що підлягають заміні, можна скласти дефектну відомість і порахувати загальну вартість ремонту.

Перелік операцій, які можуть увійти в комплекс ремонтних робіт ТНВД:

 • Первинна діагностика;
 • Комп’ютерна Діагностика;
 • Зняття і установка (заміна при необхідності);
 • Регулювання;
 • Зняття, промивка форсунок.

Також в загальну вартість входить ціна замінних деталей, масла. Перш, ніж приступити до ремонту, фахівець автоцентру ознайомить з усіма необхідними роботами і вартістю.

Ціни на діагностику значно менші. А якщо приїжджаєте в автосервіс для ремонту автомобіля, попередня діагностика проводиться безкоштовно.

Підбити підсумок

Паливний насос високого тиску-один з найважливіших механізмів в системі подачі і розподілу пального в дизельних двигунах. ТНВД чутливий до якості і кількості масла, вимагає регулярного технічного обслуговування і догляду.