Кузовні роботи у Львові

кузовні роботи ЛьвівКузов – складна конструкція з вузлами і агрегатами, від якої залежить, наскільки довго можна буде експлуатувати автомобіль.

3 види кузовних робіт

 • Перший вид – це невеликі пошкодження. До них відносяться подряпини, іржа, відколи, потертості або вм’ятини. Як правило, дані пошкодження усувають за допомогою ручних інструментів. Для цього не потрібно зняття елементів кузова.
 • Другий вид – пошкодження, які вимагають зняття і заміни кузовних елементів. До них відноситься ремонт капота, бампера, крил, дверей і їх складових.
 • Третій вид – це пошкодження, які спричинили за собою порушення геометрії кузова. При такому пошкодження сильно деформовані силові елементи і сам кузов.

Приклад кузовних робіт

роботи по кузовуАвтомобіль доставили в автосервіс за допомогою евакуатора. Після зовнішнього огляду починається ремонт кузова автомобіля

 • Все починається з розбирання автомобіля і арматурних робіт. Можливий демонтаж скла, дзеркал, іноді і двигуна. Якщо пошкоджена обшивка, то її знімають.
 • Вирівнювання пошкоджень. Відбраковуються деталі, що не підлягають відновленню. При важких пошкодженнях авто відновлюють на стапелі.
 • При необхідності заміни середнього крила і даху автомобіля, проводиться зварювання елементів кузова.
 • Далі автомобіль готують до фарбування. Шпатлюють деталі, знежирюють потрібні поверхні і т. д.
 • Фарбування автомобіля-локальна, часткова. Локальна дозволяє пофарбувати одну деталь або кілька (крило, бампер, капот) після зняття або відновити деталі без зняття (частина дверей, капот, крило).
 • Фарбування автомобіля-повна. Повне фарбування застосовується, коли пошкоджено велику кількість деталей або потрібно оновити вигляд авто. Виробляється в спеціальних камерах.
 • За необхідності, деталі, які ремонтують, обробляють антикорозійним засобом.
 • Потім автомобіль збирають. Перевіряють геометрію кузова, вимірюють зазори, встановлюють, ті елементи, які були демонтовані.

Що входить в кузовні роботи:

Рихтування

рихтування кузова автоДаний вид якісного кузовного ремонту полягає у вирівнюванні та відновленні первісного вигляду деформованих частин кузова. Це процес досить копіткий і виконувати його можна тільки при наявності спеціальних інструментів. Рихтування використовується при пошкодженнях, що виникли в результаті аварії або при інших обставинах і, як правило, включає в себе шліфування, зварювання і підгонку. Якщо деформація локальна і незначна, то рихтування відбувається за допомогою спеціальних молотків. Рихтування також застосовують перед фарбуванням авто, якщо в цьому є необхідність.

Лакофарбові роботи

Цей вид робіт проводиться для відновлення зовнішнього вигляду транспорту, а також є профілактичним заходом проти корозії. Оскільки, кузов вважається найбільш вразливою частиною автомобіля, то необхідність в покритті фарбою і лаком може виникнути не тільки внаслідок ДТП, але також і при дбайливому використанні транспорту. Більшість експлуатованих автомобілів мають механічні пошкодження кузовної частини, які виникають в результаті попадання будівельного сміття або відскочили з дороги каменів. Вартість фарбування автомобіля залежить від кількості пошкоджень.

Зварювальні роботи

Зварювання застосовується для відновлення цілісності кузова. Зварюванні піддаються найпроблемніші частини автомобіля, які були пошкоджені в результаті корозії. Найчастіше метал втрачає свою міцність в тих місцях, де довгий час накопичувалася волога. При необхідності деякі ділянки кузова можуть бути вирізані, і на це місце накладається відрізок, краї якого після зварювання шліфуються.

кузовні роботи по автоІснує кілька методів, серед яких можна виділити зварювання із застосуванням електродів і вуглекислим напівавтоматом. Мінуси першого методу полягають в громіздкою апаратурі і великих швах, а плюси — в простоті застосування. Переваги другого методу виражаються в універсальності і акуратних швах, а недоліки — у високій вартості і неможливості зварити залізо з товщиною більше 3 мм.

Великоблочний ремонт

Не завжди є сенс ремонтувати окремі панелі або частини кузова, іноді їх простіше замінити. У подібних випадках проводять великоблочний якісний Кузовний ремонт.

Антикорозійна обробка

Цей спосіб є профілактичним заходом, пов’язаним з якісним ремонтом кузова. Зневажливе ставлення до антикорозійної обробки поверхні кузова може привести до капітального ремонту. Серед засобів боротьби з корозією найбільш поширені склади на парафіновій основі, бітумна мастика, що не висихають масляні склади, рідкий пластик і ПВХ.

Відновлення геометрії кузова

Цей метод можна віднести до капітального якісного кузовного ремонту. Відновлення геометрії кузова це кропіткий процес, що вимагає якісного виконання. Геометрія кузова може порушитися не тільки через ДТП, але і при попаданні в яму одного з коліс. Порушення геометрії можна визначити, якщо збільшилася витрата палива і знос гуми, знизилася керованість автомобілем, наприклад, автомобіль веде в сторону на прямій дорозі, появою вібрацій на великій швидкості. Відновлення геометрії відбувається на спеціальному обладнанні при точних комп’ютерних розрахунках.